Прикметник в німецькій мові Adjektiv

GoLernen » Portfolio » Німецька граматика українською » Прикметник в німецькій мові Adjektiv
Прикметник в німецькій мові Adjektiv2018-09-16T13:29:06+00:00

Project Description

Adjektiv – Прикметник

Спочатку пригадаємо, що означає ця частина мови в українській.

Прикме́тниксамостійна частина мови, що виражає ознаку предмета, граматично виявлену в категоріях роду, числа і відмінка та відповідає на питання який? яка? яке? які? чий? чия? чиє? чиї?

_____

В німецькій мові – Прикметники Adjektive, а також на них кажуть ще – власні слова Eigenschaftswort, епітети Beiwörter та Як-Слова Wie-Wörter, належать до десяти частин німецької граматики der deutschen Grammatik. Прикметники надають інформацію про те, як щось є, або описують взаємозв’язок речей, процесів Vorgängen або станів Zuständen. Прикметники є гнучкими і адаптуються до відмінку іменника. Вони також можуть бути використані в таких ступенях німецької мови: позитивна Positiv, порівняльна Komparativ, чудова ступінь Superlativ.

Розділи граматики німецької мови розраховані для самостійної екзаменаційної підготовки.

Час Zeit – 4 хвилини

Візитів Besuche – 1 756K

Локація Standort – Німецька граматика

Що таке Adjektiv в німецькій мові?

Як в українській, так і в німецькій мові ми викорстовуємо його кожен день багато разів і, звичайно, граматично grammatikalisch правильно – das Adjektiv.

 • Прикметник Adjektiv в німецькій мові має ще одну назву – Eigenschaftswort. Прикметники використовуються для опису, – як щось є, яке воно є. Тому одразу можна побачити прикметник Adjektiv, якщо запитати себе wie – як“.

 • За допомогою прикметників характеризують і наділяють властивостями: людей Menschen, речі Dingen а також сутуації Situationen, які описують, яка є ця людина Mensch, ця річ Ding або ця ситуація Situation.

 • Приклади використання прикметників в німецькій мові: чорні туфлі die schwarzen Schuhe, велика людина der große Mann або прекрасна погода das schöne Wetter.

 • Більшість прикметників можуть утворювати порівняльні форми і викорстовуватись в ступенях збільшення Steigerungsform. Наприклад: Павло більший, ніж Петро Paul größer als Peter – ось це є порівняльна форма, тому що дві речі або в цьому випадку люди – порівнюють за їхніми зовнішніми даними.

 • Якщо прикметник у формі порівняння викорстає форму збільшення Steigerungsform. Наприклад: Павло є більшим хлопчиком, ніж Петро Paul ist ein größerer Junge als Peter або Павло є найбільшим у своєму класі Paul ist der größte seiner Klasse. Навіть фраза “Найбільший Павло Paul ist am größten” є формою збільшення прикметника Steigerungsform “великий groß“.

 • Прикметник не завжди повинен бути перед іменником Hauptwort, щоб щось описати. У “Павло виглядає великим Paul sieht groß aus“, “великий groß” – також є прикметником Adjektiv. Можна легко контролювати це, запитуючи “як“: Як виглядає Павло? Wie sieht Paul aus? Відповідь: Великий Groß!

Але в такому випадку: Павло виглядає великим Paul sieht groß aus – Коли прикметник стоїть після іменника Nomen, такі прикметники не змінюються і не відмінюються nicht dekliniert.

Приклад:

Petra: “Kennst du schon den neuen Freund von Martina? Wie ist er?” –  “Ти вже знаєш нового друга Мартіни? Який він?”
Heike: “Er ist einfach spitze. Martinas neuer Freund ist groß, hat dunkle Haare, blaue Augen und fährt einen neuen roten Porsche Cabrio. Er ist jung, gut aussehend, sehr höflich, nett und nebenbei noch stinkreich.” – «Він просто супер. Новий бойфренд Мартіни високий, має темне волосся, блакитні очі і їздить на новому червоному Porsche – кабріолет. Він молодий, красивий, дуже ввічливий, приємний і до того ж ще й непристойно багатий. »
Petra: “Warum hat die immer so viel Glück? Mein Freund ist faul, arm, unhöflich, geizig, plump, stur und fährt einen alten rostigen Fiat Uno.” – Чому їй завжди так счастить? Мій хлопець –  лінивий, бідний, грубий, жалюгідний, незграбний, впертий і водить старий іржавий Fiat Uno “.

Всі слова позначені червоним є прикметниками.

Як можуть бути використані Прикметники в німецькій мові:

 • Прикметники можуть стояти за іменником Adjektive können hinter dem Nomen stehen;
 • Прикметники можуть стояти перед іменником Adjektive können vor dem Nomen stehen;

 • Прикметники можуть бути збільшені (тобто використані в формі Steigerungsform) Adjektive können gesteigert werden;
 • Прикметники можуть порівнювати Adjektive können vergleichen.
Як уже було сказано, прикметники, які стоять після іменника не змінюються nicht verändert і не відмінюються nicht dekliniert.

Adjektive hinter dem Nomen

Прикметники за іменником

Розрізняють:

Prädikative Verwendung des Adjektivs

Предикативне (присудкове) Prädikative використання прикметника. При предикативному використанні прикметника, прикметник стоїть за іменником Nomen. У цьому випадку прикметник Adjektiv не відмінююється. Він залишається незмінним, тому що прикметник є частиною присудка Prädikat. Це відбувається завжди, коли прикметник залишається з дієсловами і використовуються sein чи werden.

Er ist groß. – Він високий.; Sie ist hübsch. – Вона гарна.; Das Haus ist alt. – Будинок старий.; Der Mann ist krank. – Людина хвора.; …
Er bleibt groß. – Він залишається великим.; Sie bleibt hübsch. – Вона залишається красивою.; Das Haus bleibt alt. – Будинок залишається старим.; Der Mann bleibt krank. – Чоловік залишається хворим.; …
Er wird groß. – Він стає великим.; Sie wird hübsch. – Вона буде гарна.; Das Haus wird alt. – Будинок старіє.; Der Mann wird krank. – Чоловік хворіє.; …

Adverbiale Verwendung des Adjektivs

Прислівникове Adverbiale вживання прикметника. При прислівному використанні Adverbiale Verwendung прикметника, прикметник Adjektiv стоїть за іменником Nomen. У цьому випадку він також не відмінюється nicht dekliniert. Більш докладно використання прислівникового прикметника визначає дієслово Verb.

Das Kind singt. – Дитина співає. / Wie singt es? – Як вона співає? (das Kind) / Es singt schön. – Вона співає гарно.
Der Koch spricht. – Кухар говорить.  / Wie spricht der Koch? – Як кухар говорить? / Er spricht leise. – Він говорить тихо.
Der Junge läuft. – Хлопчик біжить. / Wie läuft der Junge? – Як біжить хлопець? / Er läuft schnell. – Він біжить швидко.

Adjektive vor dem Nomen

Прикметники перед іменником

Якщо прикметник Adjektiv стоїть перед іменником Nomen, ми говоримо про атрибутивне використання прикметника attributiven Verwendung des Adjektivs. У такому випадку прикметник відмінюється або змінюється:

Відмінювання прикметників з означеним артиклем Adjektivdeklination mit dem bestimmten Artikel: новий друг der neue Freund, …
Відмінювання прикметників з неозначеним артиклем Adjektivdeklination mit dem unbestimmten Artikel: новий друг ein neuer Freund, …
Відмінювання прикметників з нульовим артиклем Adjektivdeklination mit dem Nullartikel: блакитні очі blaue Augen, темне волосся dunkle Haare, …

Steigerung und Vergleiche

Підвищення форми слова та порівняння

Прикметники можуть викорстовувати форми нерегулярних порівняльних та надзвичайних ступенів Unregelmäßige Komparative und Superlative, тобто форму підвищення Steigerung der Adjektive.

Michael ist stark. – Майкл сильний.
Peter ist stärker. – Петро міцніший.
Denis ist am stärksten. – Денис найсильніший.

Прикметники можуть порівнювати vergleichen.

Michael ist so stark wie Andreas. – Майкл такий же сильний, як Андреас.
Peter ist nicht so stark wie Michael. – Петро не такий сильний, як Майкл.
Denis ist stärker als Nikolai. – Денис сильніший, ніж Микола.

2 Comments

 1. Юлія Серпень 16, 2018 at 09:00 - Reply

  Скажіть будь ласка, тут нема помилки? Тобто мова йде про прийменники чи таки про прикметники? Дякую!

  “Як в українській, так і в німецькій мові ми викорстовуємо його кожен день багато разів і, звичайно, граматично grammatikalisch правильно – das Adjektiv.

  Прийменник Adjektiv в німецькій мові має ще одну назву – Eigenschaftswort. Прийменники використовуються для опису, – як щось є, яке воно є. Тому одразу можна побачити прикметник Adjektiv, якщо запитати себе “wie – як“.”

  • GoLernen Вересень 16, 2018 at 13:26 - Reply

   Юля, дуже дякуємо за допомогу і коментар. Всі тексти набираються вручну, тому це сталося в звя’зку з автоматичним виправленням комп’ютера. Нам дуже прикро, за цей випадок, але водночас радісно, що є небайдужі українці і підтримують своє!
   Пригадаємо собі: Прикметник – самостійна частина мови — яка відповідає на запитання – який?, яка?, чий? і змінювана за відмінками.
   Прийменник – службовий сполучник, наприклад,: в, під, проміж.
   Значення виправлено 🙂

Leave A Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Цей сайт використовує файли cookie. Ok

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: