GoLernen » Portfolio » Німецька граматика українською » Відмінювання слабких дієслів Schwache Verben
Відмінювання слабких дієслів Schwache Verben2018-04-19T21:50:32+00:00

Project Description

Екзамен з німецької. Німецька граматика:

Розділи граматики німецької мови розраховані для самостійної езаменаційної підготовки.

Час Zeit – 4 хвилини
Візитів Besuche – 952K
Локація Standort – Німецька граматика

Відмінювання слабких дієслів в німецькій мові

Schwache Verben – Слабкі дієслова

Пригадаємо часи німецької мови, для тих хто не переглядав попередню тему Особливості відмінювання дієслів:

Präsens – теперішній час
Präteritum – форма минулого часу
Perfekt – форма складного минулого часу
Plusquamperfekt – форма,  яка передує минулому часу (передминулий час)

і два додаткові:

Futur I – визначений майбутній час
Futur II – очікуваний майбутній час

Тепер розглянемо таблиці з дієсловами про які ми говорили раніше haben і sein.

__________

Якщо треба вивчити чи повторити, можете переглянути цю тему: Відмінювання дієслів haben і sein

__________

давайте подивимось і разом розберемось з тими таблицями, які нижче. Отже, у нас є дієслово haben і його відмінювання потрібно просто вивчити напам’ять, ми можемо побачити його сталий відмінок у формі Perfekt, тобто у формі складного минулого часу. У нас є корінь слова, а закінчення виділені зеленим кольором, ці закінчення є одинаковими з теперішнім часом Präsens. Незалежно яке дієслово ми використаємо, у нашому випадку це  lachen – сміятися, закінчення будуть ті ж самі і будуть залежні тільки від особи, яку позначають.

Я ich – lache сміюся – hatte gelacht сміявся; ти du – lachst смієшся – hast gelacht сміявся.

Präsens – теперішній час – у цій формі ми беремо корінь слова і відмінюємо закінчення відповідно до слова haben та відміняємо за особою однини чи множини.

В свою чергу спільну закономірність у відмінюванні дієслів мають між собою Präteritum форма минулого часу та Plusquamperfekt форма,  яка передує минулому часу (передминулий час). Якщо уважно подивитись на таблицю, то ця схожість позначена синім кольором, а ще зверніть увагу на закінчення. Ці закономірності можуть допомогти швидше запам’ятати ці форми.

А тепер подивимось на форми майбутнього часу Futur I і Futur II, тут потрібно зауважити, що дієслово werden – це невід’ємна частина правильної граматичної конструкції для утворення речення, його відмінювання теж потрібно вивчити.

__________

Якщо треба вивчити чи повторити, можете переглянути цю тему: Відмінювання дієслова werden

__________

З дієсловом sein трохи складніше, відмінювання цього дієслова просто потрібно вивчити напам’ять. waren – це конюгована форма слова sein.

Дієслово haben

PräsensPräteritumPerfektPlusquamperfekt
Однина
Singular
я ichlachelachtehabe gelachthatte gelacht
ти dulachstlachtesthast gelachthattest gelacht
він er/вона sie/воно eslachtlachtehat gelachthatte gelacht
Множина
Plural
ми wirlachenlachtenhaben gelachthatten gelacht
ви ihrlachtlachtethabt gelachthattet gelacht
вони sie/ Ви Sielachenlachtenhaben gelachthatten gelacht
Futur IFutur II
Однина
Singular
я ichwerde lachenwerde gelacht haben
ти duwirst lachenwirst gelacht haben
він er/вона sie/воно eswird lachenwird gelacht haben
Множина
Plural
ми wirwerden lachenwerden gelacht haben
ви ihrwerdet lachenwerdet gelacht haben
вони sie/ Ви Siewerden lachenwerden gelacht haben

Дієслово sein

PräsensPräteritumPerfektPlusquamperfekt
Однина
Singular
я ichfolgefolgtebin gefolgt*war gefolgt
ти dufolgstfolgtestbist gefolgtwarst gefolgt
він er/вона sie/воно esfolgtfolgteist gefolgtwar gefolgt
Множина
Plural
ми wirfolgenfolgtensind gefolgtwaren gefolgt
ви ihrfolgtfolgtetseid gefolgtwart gefolgt
вони sie/ Ви Siefolgenfolgtensind gefolgtwaren gefolgt

* – Але: folgen з значенням,  що рідко зустрічається “бути слухняним” відмінюється з  haben.

Futur IFutur II
Однина
Singular
я ichwerde folgenwerde gefolgt sein
ти duwirst folgenwirst gefolgt sein
він er/вона sie/воно eswird folgenwird gefolgt sein
Множина
Plural
ми wirwerden folgenwerden gefolgt sein
ви ihrwerdet folgenwerdet gefolgt sein
вони sie/ Ви Siewerden folgenwerden gefolgt sein

Запам’ятати:

  1. Слабкі дієслова не змінюють корінь голосної (lachen – sie lachte – sie hat gelacht).
  2. Präteritum форма минулого часу утворюється за допомогою закінчення -te (lachen – sie lachte).
  3. Partizip II (Причастя II) дієприкметник минулого часу слабких дієслів закінчується на -t (lachen – sie lachte – sie hat gelacht).
  4. Futur I перша форма майбутнього часу утворюється за допомогою werden і неозначеної форми основного дієслова.
  5. Futur II друга форма майбутнього часу  – за допомогою werden і інфінітива (неозначеної форми) минулого часу Infinitiv II  (= haben або seinPartizip II).

Futur I: ich werde lachen
Futur II: ich werde gelacht haben

Як вживаються? Дивитися тему: Форми майбутнього часу Futur I і Futur II в реченні

Leave A Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Цей сайт використовує файли cookie. Ok