Досвід покупки автомобіля у Німеччині
Erfahrung, Auto, Kauf, PKW, LKW, Notwendigkeit, öffentliche Verkehrsmittel, Entfernung, Bus
Перекупщик
Wohnort, Registrierung, Unternehmer, gekauft wie gesehen, ohne Garantie und Gewährleistung, ohne Rückgabe
Аналізуємо, що нормально, а що ненормально в Німеччині при покупці автомобіля
Kaution, Probefahrt, Kilometerstand
Документи для оформлення продажу – купівлі автомобіля
Eigentümer, Zulassungsbescheinigung Tail I – II
(Fahrzeugbrief, Eigentumsnachweis, Fahrzeugschein), Halter, Kauf- Verkaufsvertrag, Ausweis, Fahrgestellnummer, zweifelsfrei, Neuwagen, Gebrauchtwagen, KfZ Versicherung

Erfahrung, Auto, Kauf, PKW, LKW, Notwendigkeit, öffentliche Verkehrsmittel, Entfernung, Bus

Як купити автомобіль у Німеччині? Які кроки? Ділимось досвідом Erfahrung про покупку нашого першого автомобіля Auto у Німеччині і що ми навчилися після покупки Kauf декількох легкових автомобілів PKW і пошуку грузових LKW в Україну.

Автомобіль у Німеччині — це необхідність Notwendigkeit. У великих містах, в принципі, хороше сполучення, багато людей користуються громадським транспортом öffentliche Verkehrsmittel. А от жителі навколишніх сіл і містечок, для економії часу і щоб бути мобільними, користуються автомобілем майже у 97%.

З власного досвіду можу сказати, що відстань Entfernung в 20 км можна проїхати за 15 хвилин, а автобус Bus (цю саму відстань) їде – 45 хв. Іноді проїзд громадським транспортом набагато дорожчий, аніж власним автомобілем.

Досвід покупки автомобіля у Німеччині

Kilometerstand, Deutsch, Salon, reparieren, Ergebnis, Nachname

Коли ми тільки приїхали, а фінанси були обмеженими, прийшлось купити автомобіль. Наше перше авто у Німеччині — Форд Фієста; 2002 рік; 170.000 пробігу Kilometerstand коштувало 1000€ – о, це був просто ідеальний варіант для початку. Розрахунок був на рік — півтора їзди, але тоді я ще не знав, що за наступні пів року зміню ще два автомобілі. 

Коли ми його брали, то німецької мови Deutsch я ще не знав. Не знав я також, як німці називають марку Форд: Ford ist Mord. – Форд — це вбивство :) Без образ, власники марки Форд, просто так говорять у Німеччині ;) Ну, а тепер детальніше про саму покупку автомобіля у Німеччині:

Приватний продавець чи перекупщик Wiederverkäufer (Händler), як визначити?

  • Ми, як і всі шукали об’яву в Інтернеті та користувалися відомими німецькими сайтами з продажу автомобілів:

  • www.mobile.de

  • www.autoscout24.de

  • www.ebay-kleinanzeigen.de

знайшли підходящий варіант і домовились про зустріч з продавцем. На перший погляд автомобіль був у чудовому стані, як то кажуть «Братішка, не біт — не крашен». В середині майже новий салон Salon і невеличкі поломки, які я міг взагалі не ремонтувати reparieren.

Машину продавав молодий німець, казав що їздила дружина на яку і був оформлений автомобіль. Оце і є перша фаза «макаронів» перекупщика, які він хотів нам на вішати і навішав в кінцевому результаті Ergebnis. В той час нам здавалося, що у Німеччині всі правила і закони діють безвідказно.

В 99% випадках, якщо ви дійсно попали до привата, то продавати буде людина сама особисто, а якщо ні, – то дані продавця і «представника продавця» будуть збігатися хоча б у адресі проживання, прізвищі Nachname і т.п.

Оформлений автомобіль на дружину — буває, вона може бути на роботі, на Мальдівах і т.п. Головне дивитись на ситуацію, як веде себе продавець і що він може розповісти про сам автомобіль. В основному натуральні власники звертають увагу на малі дрібниці: usb шнур в бардачку, підключення телефону по блюотуз і т.д.

Перекупщик

Wohnort, Registrierung, Unternehmer, gekauft wie gesehen, ohne Garantie und Gewährleistung, ohne Rückgabe

Якщо відрізняється прізвище, адрес чи місто проживання Wohnort – це 99% перекупщик.

#golernen
  • Як правило у Німеччині такі люди, які продають автомобілі, реєструються Registrierung, як приватні підприємці Unternehmer:

  • щоб отримати червоні номера (для перегону автомобілів);

  • щоб приймати участь у аукціонах і викуповувати автомобілі з концернів;

  • щоб можна було відмити трішки грошенят;

  • але основна причина – машина може бути майже нова, але якщо у неї вже третій власник, то її ціна дуже паде на ринку, а особливо у Німеччині. Кожний власник залишається назавжди у Свідоцтві про право власності.

Що найчастіше роблять перекупщики – не вказують власного імені. Тобто, продає не він, – продає його сестра, брат, сват і так далі. В такому випадку він зберігає такий документ на першому чи другому власнику, щоб автомобіль не втрачав у ціні.

Але навіть, якщо автомобіль був куплений у «перекупщика» і він виявився несправним, то можна покарати такого продавця і тільки в тому випадку, якщо на підписаному договорі не стоїть таких записів як: купив як бачив gekauft wie gesehen; без гарантії і поруки ohne Garantie und Gewährleistung; без повернення ohne Rückgabe. Якщо ви підписали такий документ, то потрібно буде звернутись до адвоката відносно конкретно вашого випадку (всю роль відіграють незначні, на перший погляд, нюанси).

Краще перерахувати несправності автомобіля і підписатися, що вам про них повідомили.

Аналізуємо, що нормально, а що ненормально в Німеччині при покупці автомобіля

Kaution, Probefahrt, Kilometerstand

Наш продавець хотів одразу отримати завдаток, бо скоро прийде новий покупець – це нормально, всі хочуть завдаток. Можу достовірно сказати — це нормальний хід справ, але тільки після того, як машина дійсно сподобалась і буде підписано договір про продаж автомобіля.

  • Одержання завдатку також документується і підписується відповідний формуляр.

Проблема буде тільки одна, якщо раптово передумаєте купляти, то завдаток Kaution повернути практично неможливо, отож, цей нюанс потрібно врахувати і добре думати.

У нашому випадку ми дивилися, нюхали, мацали і перевіряли, але машина уже була знята з реєстрації, що робило неможливим — тест-драйв Probefahrt, уже на дорозі виявилось, що автомобіль без тормозів. Далі: 185.000 тисяч пробігу Kilometerstand — заміна мотору (поставили вживаний). 210.000 — здохлий автомобіль на 46 автобані від Дюссельдорфу. Форд ми більше не купляли.

Пробний заїзд – обов‘язково! І хай продавець не переживає, ви можете проїхатись трохи тихою вуличкою і без номерів, якщо що, поясніть: що берете на себе усю відповідальність, так як ви за кермом. Після такого аргументу, мав би погодитись без проблем.

Якщо біля будинку територія не дозволяє  такий тест-драйв, то шукайте знайомого з «червоними номерами», чи причепіть свої власні на декілька хвилин. Розум приходить з досвідом.

Документи для оформлення продажу – купівлі автомобіля

Eigentümer, Zulassungsbescheinigung Tail I – II (Fahrzeugbrief, Eigentumsnachweis, Fahrzeugschein), Halter, Kauf- Verkaufsvertrag, Ausweis, Fahrgestellnummer, zweifelsfrei, Neuwagen, Gebrauchtwagen, KfZ Versicherung

Все документується — продавець, покупець, сума.

Тодішній рівень німецької був на мінус нулі :) І без мови багато не запитаєш. Тихо, але з шелестом куп’юр, вдарили по рукам. (Залежно від підписаного договору, може бути дуже важко повернути автомобіль власнику Eigentümer чи взагалі неможливо.)

  • Після покупки ми отримали такі автомобільні документи, які в Німеччині називаються:

  • Свідоцтво про право власності Zulassungsbescheinigung Tail II (Fahrzeugbrief, Eigentumsnachweis) – тому в основному, продавці автомобілів тримають ці документи у банку, щоб не залишитися без товару, якщо прийдуть злодії.

    В цьому документі вказане ім‘я власника (власник може відрізнятися від користувача Halter). Цей документ потрібно надійно зберігати вдома, бо він потрібен тільки при продажі чи покупці, а також реєстрації автомобіля. В цьому ж документі вказані і попередні власники.

  • Договір купівлі-продажу Kauf- Verkaufsvertrag;

  • Додатково можна отримати, але необов’язково: сервісну книгу Servicebuch, документацію до електрики автомобіля, рахунки покупок.

  • Після реєстрації автомобіля вам видадуть:

  • Свідоцтво про реєстрацію Zulassungsbescheinigung Tail I (Fahrzeugschein) – це ніби «паспорт Ausweis“ автомобіля. Хто їде на автомобілі, повинен мати цей документ при собі. Він містить інформацію про поточного власника Halter транспортного засобу та, як наприклад: номер шасі Fahrgestellnummer, щоб автомобіль міг би бути без сумнівів zweifelsfrei ідентифікований та ін. При реєестрації нового автомобіля Neuwagen чи вживаного Gebrauchtwagen ви отримаєте цей документ з вашим іменем.

  • Якщо ви втратите даний документ, то зможете його легко відновити на основі Свідоцтва про право власності на автомобіль Zulassungsbescheinigung Tail II (Fahrzeugbrief).

Якщо ви будете йти реєструвати автомобіль, то попіклуйтесь про страхування транспортного засобу KfZ Versicherung («страхівка автомобіля»), бо без неї ваш автомобіль не зареєструють.

Якщо у вас є питання, будь ласка, коментуйте і запитуйте. Ми постараємось дати найдостовірнішу відповідь! 

#golernen