УСТРІЙ НІМЕЧЧИНИ

Офіційна назва Німеччини –  Bundesrepublik Deutschland, яка складається з 16 федеральних земель.

Ми багато чого вивчали в школі про історію Німеччини, а ті дівчата з глубоким вирізом декольте та корсетом, пам’ятаєте наші реклами про німецьке пиво? Але Німеччина – це не тільки війна, пиво та сосиски, а набагато більше. Німеччина – це дійсно сильна держава і такою її роблять не політики, чи жорсткі закони, а кожний свідомий німець.

Площа – 357 021 км2, що дозволяє країні займати 6 місце в Європі після Росії, України, Франції, Іспанії і Швеції.

Німеччина знаходиться в самому серці Європи, що дає великі перспективи в економічному плані. Вона має дев’ять європейських сусідів: На півночі  межує з Данією (68 км); з чотирма країнами  на заході,  до яких входять: Нідерланди (577 км), Бельгія (167 км), Люксембург (138 км), Франція (451 км);  на півдні:  Швейцарія (334 км), Австрія (784 км), Чехія (646 км) та  на сході  з Польщею (456 км).

Найдовша відстань з півночі на південь – 869 км, з заходу на схід – 628 км.

  • Девіз:

Einigkeit und Recht und Freiheit. — Єдність і Право і Свобода.

Німеччина базується на чотирьох чітких і структурних принципах:

  1. Демократія (Demokratie)
  2. Федеративна держава (Bundesstaat)
  3. Правова держава (Rechtsstaat)
  4. Соціальна держава (Sozialstaat)

ГЕОГРАФІЯ НІМЕЧЧИНИ

Крайніми географічними точками Німеччини є: на півночі селище Лізт (List) на острові Зюльт (Sylt), на сході – саксонське село Дешка (Deschka), баварський Оберстдорф (Oberstdorf) на півдні та селище Зельфкант (Selfkant – Північній Рейн-Вестфалія Nordrhein-Westfalen) на заході.

Приватні яхти та кораблі, а також великі грузові судна. Цю гілку економіки дозволяють розвивати два моря – Балтійське (Ostsee – берегова лінія – 430 км) і Північне (Nordsee – берегова лінія – 477 км). До складу ФРН входять Східно-Фризькі і Північно-Фризькі острови, а також Гельголанд і Дюні в Північному морі, о. Фемарн у Балтійському морі. Головні і найбільші річки Німеччини: Рейн, Везер, Ельба та Одер. До найбільших німецьких озер відносяться Боденське озеро та Гім.

Гори Німеччини: Альпи та Середньовисотні гори (600-800 м, іноді до 1400 м над рівнем моря); Гарц, Тюрингські Сланцеві гори, Шварцвальд, Рудні гори, Шумава та багато інших.
Найвищою точкою є г. Цуґшпіце (2963 м над рівнем моря).

Майже на всій території Німеччини має вплив сезонний помірний клімат, який приносять вологі західні вітри. Океанічна течія, яка є північним продовження Гольфстріму створює цей помірний клімат і ці теплі води мають вплив на райони, які простягаються вздовж річки Рейн, яка впадає в Північне море. Північний захід та північ країни має океанічний клімат і опади тут випадають круглий рік, а найбільше літом.

Ми не побачимо тут Сибірських морозів і снігу вище пояса, бо завдяки океану зима м’яка. В теплі місяці температура може перевищувати і 30 °C доволі тривалий період часу, але і Сахари не буде – літо досить прохолодне. Континентальний клімат, як у нас на Україні, можна побачити більше на сході. Зима холодніша, а літом спекотно і сухо. Можна засмагати спокійно і дати відпочити парасольці в дома.

У центральній та південній частині Німеччини переплітаються два клімати помірно океанічний і континентальний.

НІМЕЧЧИНА – ЦЕ ФЕДЕРАТИВНА ДЕРЖАВА.

Як федерація, так і 16 федеральних земель мають свої закони.

Кожна з федеральних земель Німеччини відповідає за:

1. Внутрішню безпеку (наприклад, поліція землі Nordrhein-Westfalen виділяється автомобільним номером NRW);

2. Культуру;

3. Місцеве самоврядування; школи та вищі навчальні заклади (час канікул може відрізнятись і це залежить від землі на якій розташований навчальний заклад).

Маючи свої закони, кожна з них підпорядковується і головним законам Німецької Федерації. Адміністрації федеральних земель безпосередню беруть участь у законотворчості федерації у Бундесраті за допомогою представників та президентів на місцях. Від кожної землі є свій представник – Президент Землі, який захищає та висвітлює думку громади.

Кожне місто має свого мера, мер – Burgermeister (бюргермейстер) – вислуховує громаду міста (всі жителі міста два рази на рік отримують запрошення на розмову з мером і можуть висловити свою думку стосовно міста та пропозиції) і представляє загальну громадську думку на з’їзді перед президентом землі, а ось уже земельний президент (Ministerpräsident), який виступає представником, висловлює думку громади в Бундесраті.

ПОЛІТИЧНА СИСТЕМА НІМЕЧЧИНИ

Кожна з федеративних земель Німеччини відповідає за: внутрішню безпеку (наприклад, поліція землі Nordrhein-Westfalen виділяється автомобільним номером NRW); культуру; місцеве самоврядування; школи та вищі навчальні заклади (час канікул може відрізнятись і це залежить від землі на якій розташований навчальний заклад). Маючи свої закони, кожна з них підпорядковується і головним законам Німецької Федерації. Адміністрації федеральних земель безпосередню беруть участь у законотворчості федерації у Бундесраті за допомогою представників та президентів на місцях. Від кожної землі є свій представник – Президент Землі, який захищає та висвітлює думку громади.

Кожне місто має свого мера, мер – Burgermeister (бюргермейстер) – вислуховує громаду міста (всі жителі міста два рази на рік отримують запрошення на розмову з мером і можуть висловити свою думку стосовно міста та пропозиції) і представляє загальну громадську думку на з’їзді перед президентом землі, а ось уже земельний президент (Ministerpräsident), який виступає представником, висловлює думку громади в Бундесраті.

Державний устрій Німеччини Законодавча влада Німеччини
Федеративна держава
Парламентська республіка
Двопалатний парламент:
Бундестаг
Бундесрат
Голова держави Німеччини Судова влада Німеччини
Федеральний президент (бундеспрезидент) – воконує функцію презентації країни.
Але реально великою є роль Федерального канцлера.
Федеральний конституційний суд
Виконавча влада Німеччини Влада на місцях Німеччини
Федеральний канцлер (бундесканцлер)
Федеральний уряд
Федеральні міністри
Всі землі мають однопалатні парламенти, що всенародно обираються (ландтаги);
у Баварії, є ще й сенат, який обирається як орган, що представляє інтереси десяти груп населення.
Центральний банк Німеччини
Здійснює контроль над кредитно-грошовою політикою.
З 1 січня 1999 він підкоряється Європейському центральному банку.

ФЕДЕРАЛІЗМ НІМЕЧЧИНИ

– це не просто державна система – він відображає культурну й економічну структуру країни та глибоко вкорінився в традиціях. Окрім своєї політичної функції в кожній з німецьких земель яскраво виражена регіональна індивідуальність. У 1949 році в Основному законі (Grundgesetz) було визначено та закріплено міцну позицію земель, але після возз’єднання країни в 1990 році було утворено п’ять нових: Бранденбурґ (Brandenburg), Мекленбурґ-Передня Померанія (Mecklenburg-Vorpommern), Саксонія (Sachsen), Саксонія-Ангальт (Sachsen-Anhalt) і Тюринґія (Thüringen). Найбільше населення – 17,6 мільйона – має Північний Рейн-Вестфалія (Nordrhein-Westfalen), Баварія (Bayern) зі своєю територією 70 550 квадратних кілометрів – найбільша за площею, а Берлін (Berlin), столиця країни, посідає перше місце за густотою населення на квадратний кілометр – 3838 чоловік. Ви тільки уявіть собі, але це тільки офіційні дані!

ЗЕМЛІ НІМЕЧЧИНИ

Бремен (Bremen – найменша федеративна земля: 419 квадратних кілометрів і 657 000 мешканців. Баден-Вюртемберґ (Baden-Württemberg) належить до найпотужніших в економічному сенсі регіонів Європи. Земля Саар (Saarland) після Другої світової війни частково підтримувалась Францією і тільки 1 січня 1957 року була приєднана до складу території, як десята федеральна земля.
Німеччина – демократична парламентська держава. Конституційними органами є Бундестаґ (der Bundestag), Бундесрат (der Bundesrat), Федеральний президент (der Bundespräsident), Федеральний уряд (die Bundesregierung ) і Федеральний конституційний суд (das Bundesverfassungsgericht).
Ціла система обов’язкового страхування захищає громадян від різних ризиків: проблеми в суспільстві, психологічні проблеми та інші. Традиція соціальних систем сягає корінням ще ХІХ століття.

Німеччина має багато сильних сторін. Найголовнішою в економічному плані є якість продукції зі знаком «made in Germany», яка признається у цілому світі.  Закордонні інвестори з радістью вливають свої фінансові потоки  і роблять ставки на ноу-хау та добре професійно підготовлених працівників. Іноземні студенти приїжджають з усіх куточків світу, бо цінують особливий клімат в німецьких вузах та можливість кар’єрного росту. В культурі та мистецтві безкінечна кількість граней і сюрпризів та готовність до змін і експерементів. Це відноситься до всіх 16 федеральних земель та їх найбільших міст.

Люди в Баден-Вюртембергу не дуже хваляться своїм першим місцем серед 16 земель. Але при цьому земля збирає рекорди: регіони навколо Штутгарта , Карлсруе і Тюбінгена належать до самих сильних за дослідженням ЄС. В Німеччині ніде больше нема такой кількості заявок на реєестрацію патентів. Для педантів,  – відома місцевість: Gottlieb Daimler, Carl Benz та Robert Bosch підтверджують це. Не тільки продукти великих фірм Bosch, Daimler, Porsche і Boss, але і представники середнього класу Fischer, Stihl і Würth експортують свої товари на цілий світ.

Столиця/Hauptstadt: Штутгарт/Stuttgart
Жителів/Einwohner: 10.716.644
Площа/Fläche: 35.751 km2

Чудове (Franken-) вино, піднімає на вищий ступінь, також “Пивну країну – Bierland” Баварію. Октоберфест – Oktoberfest, Замок Нойшванштайн – Schloß Neuschwanstein (буквально « Новий лебединий камінь » ) і  Альпійські пишні гори заманюють найбільшу кількість іноземних туристів серед інших федеральних земель. Бавария – це більше ніж тільки живі традиції. Її економіка – напевно сильніша ніж в Швеції – поблискує всесвітніми значками: BMW, Audi, Siemens, MAN і Airbus компанією оборони та космосу. Столиця Мюнхен показує одні з найвищих рейтингів для чудового проживання та розташування міжнародних фірм. Але також і за межами столиці найбільша федеральна земля Німеччини не здає позицій. Байройт кожного року повідомляє, що на  фестиваль Вагнера білети – “розпродано”. Теж саме кожного десятого року стосується Oberammergau і також Passionsspiele.

Столиця/Hauptstadt: Мюнхен/München
Жителів/Einwohner: 12 691 568
Площа/Fläche: 70.550 km2

Один раз на рік, під час фестивалю Berlinale весь світовий кіноматограф та відомі режисери напраляють свої погляди на Берлін. Жителі уже привикли до цього глобального інтересу. Починаючи з 1458 року коли династія Hohenzollern побудувала там свою резиденцію. А також тіні нацистського режиму та НДР, який протягнув стіну. З 1990 року, після возз’єднання, знову одна нероздільна столиця високого рангу. Музейний острів, самий найбільший музейний комплекс в Європі, Берлінська філармонія і більше 50 театрів піклуються про культурне життя столиці. “Капітали знань” бережуть і збільшують 31 університет і інститути. Економіка блистить такими іменами, як Bayer HealthCare Pharmaceuticals або Air Berlin. А також міжнародна база туристів ITB, яка є найбільшою у світі і користується дивізом: “Берлін вартий поїздки”.

Столиця/Hauptstadt: Берлін/Berlin
Жителів/Einwohner: 3 469 849
Площа/Fläche: 892 km2

Бранденбург оточує Берлін і витягує корсить для себе з його “приміського поясу”. Але у багатої озерами та лісом землі є свої козирі. Глибинка Королівства Пруссії володіє замками династії Hohenzollern, особливо з всесвітньою спадщиною UNESCO-Sanssouci, перлинами палацового архітектурного мистецтва. Але це не єдина причина, яка відносить Потсдам , столицю Бранденбургу, до одного з найяскравіших міст Німеччини – також, гугеноти з Нідерландів внесли свою частку. Сьогодні Бранденбург прикрашають голлівудські постановки від кіностудії Babelsberg з Європейським університетом Viadrina у Франкфурті на Одері і більше 300 іноземних компаній, наприклад, – штаб-квартира Ebay в Німеччині.

Столиця/Hauptstadt: Потсдам/Potsdam
Жителів/Einwohner: 2 457 872
Площа/Fläche: 29.654 km2

З класичною морською торгівлею, особливо з кавою, Ганзейське місто Бремен стало великим. У найменшої землі, розділеної на місто Бремен і приблизно 60 км Бремерхафен, на рахунку цого порта піклування про кожне п’яте робоче місце. Найбільший приватний роботодавець це – Daimler і тут зазвичай машини грають головну роль. 2,3 мільйона транспортних засобів щорічно експортують або імпортують. Культура також знаходиться під впливом торгівлі : заморський музей і Німецький морський музей приваблюють відвідувачів з усієї Німеччини. Крім того, процвітання торговців передбачено одним з кращих ансамблів міського дизайну, ринку та будинку мерії в стилі бароко та ренесансу. Багата історія почалась з прийняттям закону про ринок.

Столиця/Hauptstadt: Бремен/Bremen
Жителів/Einwohner: 661 888
Площа/Fläche: 419 km2

В місті-землі Гамбург піклуються про імпульс серця економіки, хоча Airbus, Otto Versand і Nivea Group Beiersdorf не дозволять цього побачити. Але те, що майже всі великі нафтові компанії, які предоставлені на Ельбі пов’язані з терміналами танкерів, які ясно висвітлюють це. Моряки та прості люди швидше віддадуть перевагу розважальному району St. Pauli. Проте, Гамбург, безумовно є важливим засобом масової інформації та науковим центром. Попит культурної сторони задовільняють музеї, які користуються хорошою репутацією. Художні галереї  і більше 30 сцен, в тому числі державна опера балету з міжнародною зіркою John Neumeier. Національна основа Гамбург показує себе, коли справа доходить до мюзиклів, які приваблюють тисячі відвідувачів в місяць.

Столиця/Hauptstadt: Гамбург/Hamburg
Жителів/Einwohner: 1 762 791
Площа/Fläche: 755 km2

Як місто світового значення є насправді тільки Франкфурт на Майні: найвищі будівлі в Німеччині, найбільший аеропорт (поруч з Paris Charles de Gaulle) і найбільше банків в Європі (в комплект входить також Європейський центральний банк). На найвищому ступені, як і раніше, з найбільшою кількістью станцій і автобанів, наприклад – два є найбільш завантаженими в Німеччині . У місті є тільки 701 000 жителів і це навіть не столиця Гессена. Цією назвою красується елегантний Вісбаден. В іншому аспекті Гессен досить непримітний. Густо вкриті лісом гори. Opel в Рюссельсхаймі і VW під Касселем є основними галузями промисловості , ESA – Європейська організація з вивчення і освоєння космічного простору в Дармштадті контролює значну частину європейської космічної діяльності .

Столиця/Hauptstadt: Вісбаден/Wiesbaden
Жителів/Einwohner: 6 093 888
Площа/Fläche: 21.115 km2

Вже з літака видно, як народжується Мекленбург – Передня Померанія з її більш ніж 2.000 озерами, безліччю річок та пишною зеленню між ними. 350 км Балтійського узбережжя на північно-східній частині є основним місцем проведення водних видів спорту в Центральній Європі. Тож не дивно, що туризм є настільки важливим в землі. Щоб підтримувати це, більша частина землі захищена та тримається в якості резерву. Вітрові електростанції на Балтійському узбережжі – це, промисловість середнього розміру розміщена далеко від курортних секторів і зростає в найбільш малонаселеній частині землі. Два найстаріших університети в Північній Європі, а також ряд інноваційних досліджень і розробок роблять динамічний розвиток регіонів, високих технологій, Biotech і Meditech.

Столиця/Hauptstadt: Шверін/Schwerin
Жителів/Einwohner: 1 599 138
Площа/Fläche: 23.214 km2

Нижня Саксонія зобов’язана своїми глобальними телевізійними виходами суднобудівникам з Папенбург  – кожного разу, коли Meyer-Werft веде новий розкішний лайнер через вузькі ворота Ems. Проте, галузь номер один – це автомобільна промисловість , в тому числі такі імена, як Volkswagen у Вольфсбурзі і Continental в Ганновері на Північному морі і в горах Гарца. Там зберігаються також всі ниточки найбільшого туроператора Європи TUI в Німеччині. Державний капітал збульшує також столиця землі, яка викликає глобальний інтерес два рази в рік – Ганноверський ярмарок і найбільший в світі інформаційної ярмарок технології CeBIT. Але Ганновер вже давно був міжнародним, ще з часів правительства королівством Англії від 1 714 до 1837 років.

Столиця/Hauptstadt: Ганновер/Hannover
Жителів/Einwohner: 7 826 739
Площа/Fläche: 47.615 km2

Земля з найбільшою кількістю людей, яка вмістила в собі велику кількість різних великих і красивих міст: Кельн з його готичним шедевральним собором; Бонн – прославлений, як перша столиця Федеративної Республіки; Дюссельдорф – модна і красива столиця землі; Аахен – столиця Європи за часів Карла Великого; Дуйсбург з найбільшим річковим портом континенту; шовкове місто Крефельд; лляне місто Білефельд або міста Ессен і Дортмунд. Вони свідчать про трансформацію найбільшого промислового регіону: біохімія та високотехнологічна м’яка сталь, вугілля. Проте, ” NRW ” має не тільки сильну науково-дослідницьку мережу найповнішу в Європі, це один з п’яти об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО найбільш важливих культурних регіонів світу.

Столиця/Hauptstadt: Дюссельдорф/Düsseldorf
Жителів/Einwohner: 17 638 098
Площа/Fläche: 34.110 km2

Ключовим пунктом у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є долина Рейну між Бінгеном і Кобленцом, дорогоцінний камінь в основі якого лежить Рейнланд – Пфальц . Також його називають Weinland-Pfalz – центром екноміки шампанського і ігристого вина. Крім того, можна було б забути, що ця земля має ранні запропоновані передові технології – хімічний гігант BASF є одним із прикладів. Ця земля була завжди іноваційною. Johannes Gutenberg винайшов перший друкарський верстат з рухомими літерами в сучасній столиці Mainz. Найстаріше місто Trier в якому знаходиться дім-музей Карла Маркса. Всі великі міста є римськими фондами, які також зберігають культура і життєздатність. Щороку свідчать про більш ніж 50 фестивалів .

Столиця/Hauptstadt: Майнц/Mainz
Жителів/Einwohner: 4 011 582
Площа/Fläche: 19.854 km2

Кінофестиваль Saarbrückens “Max Ophüls Preis” де починали свою кар’єру молоді німці – Franka Potente і Til Schweiger довели це. Ця земля – це гордий баланс Німеччини, який вісім разів міняв своє громадянство протягом 200 років. Земля знаходиться на кордоні з Францією і це відображається на кухні і способі життя, або “Saavoir Vivre”. Вугіль більше не актуальний, тепер сталь і автомобільна промисловість в даний час конкурують з прогресивною інформатикою за головну роль. Видобування сталі залишило чудовий атракціон: Völklinger Hütte, який входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але відоме ім’я фірми з цієї землі, ймовірно, найвідоміший фарфор компанії Villeroy & Boch .

Столиця/Hauptstadt: Саарбрюкен/Saarbrücken
Жителів/Einwohner: 989 035
Площа/Fläche: 2.569 km2

Хоча Майсен є невеликий, але завдяки своєму фарфору відомий, як і земельна столиця Дрездена. Вироби з фарвору виставляють на виставках прекрасного міста Лейпцига, яке є найвідомішим місто в Саксонії. Вільна держава є одним з найдинамічніших економічних регіонів в Східній Німеччині, особливо в ІТ – індустрії, точності виготовлення годинників і автомобілів. Красиво повторно побудована жіноча церква в барочному стилі Дрездена. Культура Саксонії тепер як колись найбільше задоволення знаходить в музиці, в особі Semperoper в Дрездені и 800-річним Thomanerchor в Лейпцигу, де Johann Sebastian Bach працював кантором . Чи є він самим великим з саксонців? Richard Wagner є принаймні серйозним конкурентом.

Столиця/Hauptstadt: Дрезден/Dresden
Жителів/Einwohner: 4 055 274
Площа/Fläche: 18.420 km2

Його найбільший син Georg Friedrich Händel щорічно проводить великий фестиваль. Проте, композитор, який грає на скрипці ступає за Мартіном Лютером. Реформатором від Eisleben, який перевернув християнський світ. “Lutherstadt” Віттенберг є одним з найбільш відвідуваних місць в багатих замками і церквами землі Саксонії – Анхальт, а також відомий хімічний трикутник Halle-Merseburg-Bitterfeld. Після об’єднання земля стала цікавою для безлічі інвесторів. Сьогодні Total працює в Лейні, Dow Chemical виробляє в Шкопау, хімічний гігант Bayer в Біттерфельді . Любителі природи приїжджають сюди до глиби 1141 – метрової висоти Брокен. Вершина якої оповита  темрявою: напередодні кожного 1 травня відьми збираються тут, щоб танцювати. :)

Столиця/Hauptstadt: Магдебург/Magdeburg
Жителів/Einwohner: 2 235 548
Площа/Fläche: 20.451 km2

Найпівнічніша держава межує з двома морями : Північним і Балтійським . Самими важливими тут є кораблі та виловлювання риби і є основним джерелом доходу в даний час, однак, ще одним важливим економічним фактором є туризм. Острів Зюльт на Північному морі є модним місцем відпочинку. Паралельно з подіями в Східній Європі країна отримує вигоду з економічного регіону Балтійського моря.

Столиця/Hauptstadt: Кіль/Kiel
Жителів/Einwohner: 2 830 864
Площа/Fläche: 15.802 km2

Гори Тюрінгенського лісу забезпечують фон для однієї з найкрасивіших трас Німеччини, довжиною в 168 км довжиною. Вони також є торговою маркою для землі, як і її довгі тонкі ковбаски, історичний Вартбург і князі-поети Гете і Шиллера, які довго жили і працювали в Веймарі. Але землі Тюрінгії – це не тільки кулінарні та літературні традиції, ця земля завжди була країною дослідників. У Єні Zeiss і Schott заснували сучасну оптичну промисловість і Jenoptik сьогодні вдноситься до однієї з найбільш важливих компаній. У столиці штату Ерфурт щасливо квітнуть біотехнології та мікроелектроніка і чотири університети пропонують гарну освіту.

Столиця/Hauptstadt: Ерфурт/Erfurt
Жителів/Einwohner: 2 156 759
Площа/Fläche: 16.202 km2