Німецька мова

З першого погляду німецька мова, як і люба інша здається нам дуже складною. Маленькі діти вивчаючи свою рідну мову говорять спочатку незрозумілі unverständlich звуки, які потім перетворюються в букви. З букв складають слова. Тож давайте будемо, як діти, – падати і підніматись klettern, головне рухатись далі! А перший погляд, як перша любов.

Німецька граматика Grammatik, вимова, написання тексту і артиклі, на які грішать самі німці, складаються з логічних logisch пояснень і маленьких сходинок, які ми постаралися зібрати sammeln на цьому сайті.  Ми раді, що ви не злякалися і почали вивчати німецьку. Сьогодні ми постараємось розповісти, з чого варто почати вивчення мови і дамо пару корисних nützlich порад для швидкого і ефективного старту.

Перший крок

Перший крок – це визначитись для чого вам потрібна німецька мова? Для того, щоб розмовляти за вечерею в ресторані чи можливо для того, щоб добавити новий рядок в резюме das Resümee і справити враження на роботодавця?

Чи збираєтеся поїхати в Німеччину у відпустку і прагнете оволодіти мінімальним словниковим запасом, достатнім для того, щоб здійснювати покупки в торгових центрах? В такому випадку елементарного рівня знань буде цілком достатньо і прагнути до того, щоб осягнути всі тонкощі граматики і вимови – не ваша першочергова мета.
Інша справа, якщо німецька мова вам потрібена Notwendigkeit для спілкування з клієнтами або партнерами з Німеччини. Тут стануть в нагоді солідні знання напираючи на бізнес-лексику, навички написання ділових листів і ведення переговорів на німецькій мові. Можливо ви хочете поїхати на навчання в Німеччину? Без продвинутого рівня не обійтися: доведеться слухати і розуміти лекції die Lektion німецькою мовою, робити презентації і писати наукові роботи, спілкуватися з однокурсниками і професорами.
Від вашої кінцевої мети буде залежати і план der Plan занять.

Мета

Отже, наступний важливий крок це – мета. das Ziel Мета має бути конкретною і мотивувати вас для ґрунтовного вивчення мови того рівня das Niveau, який ви бажаєте набути.

Інтерес Interesse – двигун прогресу. Не важливо, на чому буде базуватися ваш інтерес до німецької мови – будь це економічний інтерес (нова посада або нове місце роботи) або інтерес суто особистий persönlich (симпатичний сусід по парті / симпатична сусідка). Можливо також, ви все життя мріяли прочитати Гете і Шиллера в оригіналі das Original ? Хочете розуміти, про що співає в тій пісні симпатичний німецький хлопчик з нового кліпу? Спілкуватися в чаті? Виїхати жити до Німеччини? Головне – ваш інтерес і бажання der Wunsch ! У вас повинно бути бажання вивчати мову, відкривати для себе нові враження, прагнути осягнути новий рівень і рухатися далі.

Щоб здійснювати ausführen прогрес є третій важливий крок – регулярність занять. Кожного дня страйтесь виділити хочаб одну годину для вивчення мови.

Наш мозок

Наш мозок – це комп’ютер. Нові слова, які ми запам’ятовуємо merken, потрапляють спочатку в нашу операційну пам’ять і поповнюють словниковий запас. Якщо ви прочитали / почули якесь нове слово, але у вашій пам’яті не утворилося стійкого зв’язку з контекстом Kontext або емоціями, вже дуже скоро це слово буде розцінено як надлишкова, або непотрібна інформація і перейде на «полиці зберігання». Уже через два тижні Wochen без вживання слово потрапляє з активного запасу в пасивний passiv. Тому займатися мовою потрібно регулярно regelmäßig і постійно.

Наступне правило – займайтеся щодня täglich потроху. Не варто відразу ж намагатися versuchen запам’ятати «1000 найбільш уживаних слів» або розібратися у всіх відмінкових формах. Більш ефективною методикою буде намагатися освоювати новий матеріал поступово, але – як уже було сказано вище – регулярно regelmäßig. Заведіть собі просте правило: вчити по 10 нових слів в день. Через місяць ви будете знати вже 300 слів, через рік 3600 а через три роки ваш словниковий запас становитиме вже близько 11000 слів, що наближене до словникового запасу носія мови, достатньому для спілкування в повсякденному житті.
Намагайтеся якомога більше говорити sprechen і писати!
Активна мовна діяльність Aktivität сприяє ефективному вивченню мови. Не випадково найефективнішою методикою в світі на сьогоднішній день вважається комунікативна методика. Комунікація, або спілкування – ось те, що на думку вчителів і методистів має лежати в основі будь-якого уроку іноземної мови. Вдумайтеся в питання die Frage: ти говориш по-німецьки? (По-англійськи, по-російськи?). Ми запитуємо, чи може людина говорити на цій мові, а не писати, чи читати.
Почніть з малого – спробуйте оточити себе німецькою мовою в повсякденному житті.
Увімкніть Einschalten радіо на німецькій, познайомтесь з німецькою музикою, спробуйте розібратися verstehen в інтерфейсі контакту або Фейсбук на німецькій мові, перемкніть мову вашого телефону, дивіться відомі вам серіали або аніме з субтитрами, де особливо не потрібно розуміти про що йдеться . Поспілкуйтеся з ким-небудь в чаті, запитайте у друзів, які знають німецьку мову, що означає те чи інше слово або як сказати ту чи іншу фразу.

Почніть з малого – визначтеся entscheiden, для чого ви хочете вивчити цю мову, яка ваша кінцева мета і протягом якого часу ви бажаєте її досягти, визначитеся також із засобами і можливостями і зробіть перший крок на шляху до своєї мети.

Ми будемо допомагати вам на шляху до її досягнення, удачі der Erfolg!