Німецька мова
unverständlich. klettern. Grammatik. logisch. sammeln. nützlich
Перший крок
das Resümee. Notwendigkeit. die Lektion. der Plan
Мета
das Ziel. das Niveau. Interesse. persönlich. das Original. der Wunsch. ausführen
Наш мозок
merken. Kontext. Wochen. passiv. regelmäßig. täglich. versuchen. regelmäßig. sprechen. Aktivität. die Frage. Einschalten. verstehen. entscheiden. der Erfolg

*Слова до тексту

Німецька мова

unverständlich. klettern. Grammatik. logisch. sammeln. nützlich

З першого погляду німецька мова, як і люба інша здається нам дуже складною. Маленькі діти вивчаючи свою рідну мову говорять спочатку незрозумілі unverständlich звуки, які потім перетворюються в букви. З букв складають слова. Тож давайте будемо, як діти, – падати і підніматись klettern, головне рухатись далі! А перший погляд, як перша любов.

Німецька граматика Grammatik, вимова, написання тексту і артиклі, на які грішать самі німці, складаються з логічних logisch пояснень і маленьких сходинок, які ми постаралися зібрати sammeln на цьому сайті.  Ми раді, що ви не злякалися і почали вивчати німецьку. Сьогодні ми постараємось розповісти, з чого варто почати вивчення мови і дамо пару корисних nützlich порад для швидкого і ефективного старту.

Перший крок

das Resümee. Notwendigkeit. die Lektion. der Plan

Перший крок – це визначитись для чого вам потрібна німецька мова? Для того, щоб розмовляти за вечерею в ресторані чи можливо для того, щоб добавити новий рядок в резюме das Resümee і справити враження на роботодавця?

Чи збираєтеся поїхати в Німеччину у відпустку і прагнете оволодіти мінімальним словниковим запасом, достатнім для того, щоб здійснювати покупки в торгових центрах? В такому випадку елементарного рівня знань буде цілком достатньо і прагнути до того, щоб осягнути всі тонкощі граматики і вимови – не ваша першочергова мета.
Інша справа, якщо німецька мова вам потрібена Notwendigkeit для спілкування з клієнтами або партнерами з Німеччини. Тут стануть в нагоді солідні знання напираючи на бізнес-лексику, навички написання ділових листів і ведення переговорів на німецькій мові. Можливо ви хочете поїхати на навчання в Німеччину? Без продвинутого рівня не обійтися: доведеться слухати і розуміти лекції die Lektion німецькою мовою, робити презентації і писати наукові роботи, спілкуватися з однокурсниками і професорами.
Від вашої кінцевої мети буде залежати і план der Plan занять.

Мета

das Ziel. das Niveau. Interesse. persönlich. das Original. der Wunsch. ausführen

Отже, наступний важливий крок це – мета. das Ziel Мета має бути конкретною і мотивувати вас для ґрунтовного вивчення мови того рівня das Niveau, який ви бажаєте набути.

Інтерес Interesse – двигун прогресу. Не важливо, на чому буде базуватися ваш інтерес до німецької мови – будь це економічний інтерес (нова посада або нове місце роботи) або інтерес суто особистий persönlich (симпатичний сусід по парті / симпатична сусідка). Можливо також, ви все життя мріяли прочитати Гете і Шиллера в оригіналі das Original ? Хочете розуміти, про що співає в тій пісні симпатичний німецький хлопчик з нового кліпу? Спілкуватися в чаті? Виїхати жити до Німеччини? Головне – ваш інтерес і бажання der Wunsch ! У вас повинно бути бажання вивчати мову, відкривати для себе нові враження, прагнути осягнути новий рівень і рухатися далі.

Щоб здійснювати ausführen прогрес є третій важливий крок – регулярність занять. Кожного дня страйтесь виділити хочаб одну годину для вивчення мови.

Наш мозок

merken. Kontext. Wochen. passiv. regelmäßig. täglich. versuchen. Aktivität. die Frage. einschalten. verstehen. entscheiden. der Erfolg

Наш мозок – це комп’ютер. Нові слова, які ми запам’ятовуємо merken, потрапляють спочатку в нашу операційну пам’ять і поповнюють словниковий запас. Якщо ви прочитали / почули якесь нове слово, але у вашій пам’яті не утворилося стійкого зв’язку з контекстом Kontext або емоціями, вже дуже скоро це слово буде розцінено як надлишкова, або непотрібна інформація і перейде на «полиці зберігання». Уже через два тижні Wochen без вживання слово потрапляє з активного запасу в пасивний passiv. Тому займатися мовою потрібно регулярно regelmäßig і постійно.

Наступне правило – займайтеся щодня täglich потроху. Не варто відразу ж намагатися versuchen запам’ятати «1000 найбільш уживаних слів» або розібратися у всіх відмінкових формах. Більш ефективною методикою буде намагатися освоювати новий матеріал поступово, але – як уже було сказано вище – регулярно regelmäßig. Заведіть собі просте правило: вчити по 10 нових слів в день. Через місяць ви будете знати вже 300 слів, через рік 3600 а через три роки ваш словниковий запас становитиме вже близько 11000 слів, що наближене до словникового запасу носія мови, достатньому для спілкування в повсякденному житті.
Намагайтеся якомога більше говорити і писати!
Активна мовна діяльність Aktivität сприяє ефективному вивченню мови. Не випадково найефективнішою методикою в світі на сьогоднішній день вважається комунікативна методика. Комунікація, або спілкування – ось те, що на думку вчителів і методистів має лежати в основі будь-якого уроку іноземної мови. Вдумайтеся в питання die Frage: ти говориш по-німецьки? (По-англійськи, по-російськи?). Ми запитуємо, чи може людина говорити на цій мові, а не писати, чи читати.
Почніть з малого – спробуйте оточити себе німецькою мовою в повсякденному житті.
Увімкніть einschalten радіо на німецькій, познайомтесь з німецькою музикою, спробуйте розібратися verstehen в інтерфейсі контакту або Фейсбук на німецькій мові, перемкніть мову вашого телефону, дивіться відомі вам серіали або аніме з субтитрами, де особливо не потрібно розуміти про що йдеться . Поспілкуйтеся з ким-небудь в чаті, запитайте у друзів, які знають німецьку мову, що означає те чи інше слово або як сказати ту чи іншу фразу.

Почніть з малого – визначтеся entscheiden, для чого ви хочете вивчити цю мову, яка ваша кінцева мета і протягом якого часу ви бажаєте її досягти, визначитеся також із засобами і можливостями і зробіть перший крок на шляху до своєї мети.

Ми будемо допомагати вам на шляху до її досягнення, удачі der Erfolg!

Вчити слова онлайн за допомогою карточок
Завантажити слова PDF