Christtag. Fest. Geschenk. Weihnachten. Christbaum. Heiligabend
Різдво в Європі. Час перед Різдвом
Vorweihnachtszeit. Adventskranz. Adventskalender. Nikolaus. Verkäuferin. Frohe Weihnachten
Покупки на Різдво в Німеччині
Weihnachtsmarkt. Black Friday. Thanksgiving. Erntedankfest. Weihnachtsgeschäft. Angebote. Weihnachtslotterie. Adventskalender
Як в Німеччині прикрашають та декорують помешкання
Atmosphäre. dekorieren. Statuette. Geburt. Girlanden. Kranz. Weihnachtsmann. Besondere. Kindheit. Licht
Різдвяний стіл Weihnachtstisch в Німеччині
Gans. Ente. Truthahn. Weihnachtsgeschichten. Frohe Weihnachten

*Слова до тексту

Christtag. Fest. Geschenk. Weihnachten. Christbaum. Heiligabend

З магазинів доноситься новорічна музика, на вулиці метушня. Повз тебе пробігають люди, а хтось стоїть за вітриною кафе і гріє руки об гарячу чашку кави. А, якщо подивитися кругом себе, то таке враження, що ти герой фільму Сам у Дома. Різдво Christtag! Ось так приходить Різдво в Німеччину, вночі з 24 на 25! Найважливіше свято Fest для всіх німців. Воно приходить з кучою подарунків Geschenk для дітей, внуків, батьків, друзів, колег і навіть для простих робочих, — деякі з них отримують тринадцяту зарплату. Всі люди від маленького до великого чекають новорічних свят Weihnachten.

Перша половина 24-го, майже завжди, робочий день та бувають фірми, які роблять повністю вихідний день. І найпізніше за день до 24 потрібно вбрати новорічну ялинку Christbaum. Всі магазини працюють, але тільки до обіду. Після обіду наступає тишина і приходить Святий Вечір Heiligabend, і майже всі німці ввечері ідуть в церкву.

Різдво в Європі. Час перед Різдвом

Vorweihnachtszeit. Adventskranz. Adventskalender. Nikolaus. Verkäuferin. Frohe Weihnachten

Час перед різдвом Vorweihnachtszeit відзначають теж особливо, за чотири тижні перед Святою Вечерею запалюють першу свічку в першу неділю грудня, яка символізує перший Адвент. На стіл кладуть адвент-підсвічник Adventskranz, який складається з чотирьох свічок та різної новорічної декорації. Всі чотири свічки запалюють поступово, кожної неділі перед Різдвом. 1-го грудня дітки отримують в подарунок новорічний календар Adventskalender, який має 24 дверки і в кожній знаходиться сюрприз. А 5-го малеча складає свіжо-начищені чобітки перед дверима, бо в цей вечір ходить Миколай Nikolaus. Ось так чекають Різдва.

Зараз коли я пишу цю статтю, в руках чашка кави, а в голові звучить мелодія:

As long as you love me so
Let it snow, let it snow, let it snow…

Різдво в Європі, — це щось дійсно абсолютно унікальне. Мороз щипає щоки, а на душі тепло, бо навіть продавщиця Verkäuferin, чи людина з якою ти мимоволі зустрівся поглядом побажає тобі щасливого Різдва Frohe Weihnachten!

Покупки на Різдво в Німеччині

Weihnachtsmarkt. Black Friday. Thanksgiving. Erntedankfest. Weihnachtsgeschäft. Angebote. Weihnachtslotterie. Adventskalender

З першим Адвентом відкриває свої ворота традиційна Різдвяна ярмарка в Німеччині Weihnachtsmarkt. Але погоня за покупками починається з Чорної п’ятниці Black Friday. Яка завжди святкується на наступний день після американського Дня Подяки Thanksgiving. Чорна п’ятниця 2017 року припадає на 24 листопада.

«Чорні терміни» :) на наступні роки:

Чорна п’ятниця 2018 р. → 23 листопада 2018 року
Чорна п’ятниця 2019 р. → 29 листопада 2019 року
Чорна п’ятниця 2020 → 27 листопада 2020 року
Чорна п’ятниця 2021 → 26 листопада 2021 року
Чорна п’ятниця 2022 р. → 25 листопада 2022 року
Чорна п’ятниця 2023 → 24 листопада 2023 року
Чорна п’ятниця 2024 → 29 листопада 2024 року
Чорна п’ятниця 2025 р. → 28 листопада 2025 року

Black

Friday

Angebote

Американський день подяки ділиться своїми коріннями з німецьким Днем Подяки Erntedankfest, але в Німеччині він святкується на початку жовтня. Та в Америці є набагато святковішим та значимим. Отож, через день по всьому світі, а тимпаче в Німеччині стартує різдвяний бізнес Weihnachtsgeschäft. В цей день продавці заробляють більше грошей, ніж в будь-який інший день року.

День чорних пропозицій починається в Німеччині о пятій ранку, бо ніхто не хоче пропустити такі звабливі пропозиції Angebote. Це стосується і он-лайн магазинів. Всі продавці пропонують спеціальні знижки, подарунки та інші рекламні акції.  В цей день покупки, це майже, — як спорт.

Взагалі весь різдвяний час у всіх магазинах проводять якісь акції та розіграші.  В продуктових магазинах все для людей. Море-море акцій і в ці дні можна зекономити гроші, навідміну від українських де наоборот накручують ціни. Дуже хочеться вірит, що з часом все зміниться.

В цей час проводиться найбільша лотерея Німеччини Weihnachtslotterie в якій бере участь більша половина німців, бо виграш — 50 міл. €.

Також багато фірм проводять розиграші на Фейсбук та Інстаграм. Від новорічного календаря Adventskalender і до фірмової куртки.

Як в Німеччині прикрашають та декорують помешкання

Atmosphäre. dekorieren. Statuette. Geburt. Girlanden. Kranz. Weihnachtsmann. Besondere. Kindheit. Licht

Новорічна атмосфера Atmosphäre не тільки в магазинах, а й квартирах та будинках. Коли живеш в Німеччині, то замічаєш, що німці дуже люблять прикрашати dekorieren свої помешкання. Тут продаються декорації на весну, літо та осінь, а на зиму й поготів. Міліони маленьких статуеток Statuette, новорічна посуда, лампочки, світильники, оленьчики, гномики, діди морози… Просто неможливо перечислити ці різнобарвні декорації. Одна особлива декорація німецьких помешкань перед Різдвом, це маленька сценка народження Geburt Ісуса з Біблії.

Дома обвішують переважно лед-стрічками, на вікнах розкладають свічки і вішають гірлянди Girlanden. На дверях висять новорічні вінки Kranz. Коли вечером прогулюєшся по вулиці, то можна чітко побачити різдвяні силуети будинків, а біля них електричних оленів з карети Діда Мороза Weihnachtsmann.

Кожен старається зробити свій будинок особливим Besondere, при цьому зберігаючи свою індивідуальність і тоді в кожного з нас з`являється шанс повернутись у дитинство Kindheit і прогулятись по казковим вуличкам.

Всередині світить приглушене світло Licht, світиться ялинка. Яку, доречі, ми того року купили в ІКЕА Голандії за 1 € – 30 грн. І це не то трьох-гілкове деревце, яке спадає нам на думку, коли ми чуємо таку ціну, а дійсно крута, висока і гарна ялинка. У них того року була акція — платиш 19,99 €, з яких 19,00€ тобі видають у формі чека на наступну покупку в Новому році. А ялиночку, яку ти вибрав з 1000 та гарно запаковану везеш до дому за 1 €.

Продаж новорічних ялинок за 1 Євро:

Heerlen: 23 Листопад t/m 17 Грудень.

> Тут можна переглянути розпродажі в інших містах.

For privacy reasons Google Maps needs your permission to be loaded. For more details, please see our Політика конфіденційності.
I Accept

Різдвяний стіл Weihnachtstisch в Німеччині

Gans. Ente. Truthahn. Weihnachtsgeschichten. Frohe Weihnachten

Новорічна гуска Gans, качка Ente чи індичка Truthahn, вибирати вам! Німці купляють і те, і те. Перевага віддається гускам. Але не зважаючи на це, до обіду 24, а деколись і вечером 23 вже буде дуже тяжко знайти щось з цих делікатесів на свій святковий стіл. Все розкуплять завбачливі німці. Ммммм, цей запах на вулицях, коли кожна господиня готовить на новорічний стіл… Починаючи з шостої вечора сім‘я збирається за різдвяним столом. Обмінюються подарунками. Все дуже мирно, тепло та затишно. Довго говорять, розказують різдвяні історії Weihnachtsgeschichten, ледь-ледь стукаються бокали…

Щасливого Різдва, друзі! Frohe Weihnachten!

Вчити слова онлайн за допомогою карточок
Завантажити слова PDF