Einwanderer. Immigrant. Bildung. hochqualifizierte Arbeitskräfte. Diplome
Варіанти пошуку роботи з освітою, або отримання освіти в Німеччині від роботодавця
Ziel. Arbeiter. arbeitslos. Bundesagentur für Arbeit. Fortbildung. Weiterbildung. Teilzeit
Ситуація 1: «Вакансія на яку претендують німці»
Bewerbungsschreiben. Lebenslauf. Übersetzung. Sprachkenntnisse. Skype. Ausländeramt. Dokumentation. Unterlagen. Akten. Auflagen
Варіанти отримання робочої візи в Німеччині, чи дозволу на проживання
blue card
Як виглядають німецькі документи
Ситуація 2: «Отримання освіти в Німеччині від роботодавця»
Deutschland. Patente. Autosattlerei. Master. Cabrioletverdecke. Weiterbildung, Weiterbildungszertifikate

*Слова до тексту

Einwanderer. Immigrant. Bildung. hochqualifizierte Arbeitskräfte. Diplome

Як знайти роботу в Німеччині? Робота в Німеччині, чи як самостіно знайти та влаштуватись на роботу в Німеччині.

Шаблонів з пошуку роботи немає, а особливо для іммігрантів Einwanderer, Immigrant. Тому в цій статті можна знайти необхідну загальну інформацію, а про сценарій згідно вашої освіти Bildung прийдеться подумати самостійно. Це дозволить вам зекономити на послугах працевлаштування за кордоном.

В Німеччині цінують висококваліфікованих працівників hochqualifizierte Arbeitskräfte та папірчики. Є такий вислів: “без папірчика – какашка”. Це мені довелось відчути на власній шкурі, хоча папірчики в мене були, але роботу я шукав з Польською робочою візою, а дипломи Diplome залишив вдома. Про це я теж розповім, посилання зявиться згодом в кінці цієї статті.

Варіанти Optionen пошуку роботи з освітою, або отримання освіти в Німеччині від роботодавця

Ziel. Arbeiter. arbeitslos. Bundesagentur für Arbeit. Fortbildung. Weiterbildung. Teilzeit

Знайти роботу в Німеччині непросто, але можливо! Перше — це вакансія. Якщо ваша професія за освітою Косметолог і на цю ваканцію притендують ще 120 німців, то звичайно прийдеться попотіти. Але все можливо, головне – ціль Ziel!

В Німеччині, як і в любій іншій державі є власні працівники Arbeiter і деякий відсоток цих працівників – офіційно безробітні arbeitslos, такі люди стоять на обліку в Федеральному агентстві з працевлаштування Bundesagentur für Arbeit та отримують допомогу від держави. Причини безробіття дуже різноманітні, від професійного захворювання і до підвищення кваліфікації Fortbildung, Weiterbildung.

Також Німеччина надає допомогу коли людина вважається частково безробітньою.

Наприклад, мама з двома дітьми працює неповний робочий день Teilzeit та отримує 450 € на місяць, в такому випадку держава доплачує ті гроші яких не вистачає сім’ї.

Ситуація 1: «Вакансія на яку претендують німці»

Bewerbungsschreiben. Lebenslauf. Übersetzung. Sprachkenntnisse. Skype. Ausländeramt. Dokumentation. Unterlagen. Akten. Auflagen

Німеччина шукає хороших та висококваліфікованих працівників. Або у вас є самостійно набуті навички: лакування, оздоблення металом та інші, які ви можете запропонувати роботодвцю, тоді вам відкриються усі двері.

— вам потрібно зібрати пакет документів:

  1. Лист звернення Bewerbungsschreiben.
  2. Резюме Lebenslauf.
  3. Дипломи про освіту з перекладом на німецьку мову. (Я робив переклад Übersetzung в Україні, що значно дешевше та завірив переклади Нотаріусом). Все підходить і не тільки для роботодавця (серед перекладів було Свідоцтво про одруження), а також для інших державних установ.
  4. Сертифікат зі знання німецької мови Sprachkenntnisse, або домовитись про розмову по телефону, чи Скайпу Skype та таким чином підтвердити знання німецької мови. Є професії де непотрібно знання німецької мови, наприклад – програмісти. В такому випадку потрібно підтвердити знання з англійської мови.

Ми вже розглядали тему: Рівень володіння іноземною мовою за європейською системою оцінювання.

/В основному всі німецькі фірми потребують хоча б мінімального знання німецької мови, бо це тісно зв’язано з технікою безпеки при оформленні на роботу іноземного працівника. Наприклад:  сталася пожежа, але не розуміючи німецької мови ви можете не зрозуміти, що кричить та колонка на стіні і правильно відреагувати в даній ситуації. І звичайно, я знаю, що ми українці все зрозуміємо з одного погляду, але німці це інший менталітет та й взагалі інша культура./

Та відправити, або самостійно віднести роботодавцю який в свою чергу повинен звернутися в Імміграційну службу Ausländeramt та аргументувати, чому саме вас він хоче взяти до себе на роботу. Після цього він отримає документи, які відправить чи віддасть вам, а далі ви зможете подати ці документи Dokumentation, Unterlagen, Akten, Auflagen в Візовий центр на Україні.

Варіанти отримання робочої візи в Німеччині, чи дозволу на проживання:

blue card

Є два варіанти:

  1. Ви знаходитесь в Україні. Берете документи і їдете в Візовий центр Німеччини на Україні. Все проходите за загальною процедурою та чекаєте на візу. Після цього ви отримаєте робочу візу, або блакитну карту blue card, яка дозволяє проживати та працювати в Німеччині. В такому випадку ваша віза чи карта прив’язана до роботодавця та видана згідно з терміном дії контракту.
  2. Мені довелось зустрічатись та спілкуватись з людьми, які на момент оформлення документів знаходились в Німеччині. Такі люди отримують вид на проживання та як мінімум на 1 рік. Вони неприв´язані до роботодавця та можуть швидко змінити місце роботи. Процедура з відвідуванням Імміграційної служби Ausländeramt роботодавцем повторюється, хоча ви можете віднести всі документи самостійно, але для надійності краще щоб це зробив роботодавець. Різниця в тому, що все вирішується на місці і на протязі одного місяця ви отримуєте документи. Якщо працювати потрібно негайно та нема часу чекати на пластикову картку, то це відомство видає тимчасовий документи який чимось схожий на німецькі документи для автомобіля. Цей документи видається на 3 місяці для очікування пластикової картки.

Як виглядають німецькі документи:

Як ви можете побачити змінюється термін дії та параграф за яким ви можете знаходитись в Німеччині.

Голуба карта / Blaue Karte EU

Вид на проживання / Aufenthaltserlaubnis-Beschaeftigung

Ситуація 2: «Отримання освіти в Німеччині від роботодавця»

Deutschland. Patente. Autosattlerei. Master. Cabrioletverdecke. Weiterbildungszertifikate

Німеччина Deutschland прогресуюча країна. Відкриваються нові підприємства, створюються нові технології, кожного року реєструють нові патенти Patente, будуються дороги, магазини, салони та величезні торгівельні центри.

Все це потребує працівників і якщо ви володієте німецької мовою та гарно навчались в школі можна звертнутися до роботодавців, які пропонують здобути освіту під час роботи.

Як це відбувається:

Наприклад, є Остап, який гарно лакує автомобілі. Самостійно вчився в дідусевому гаражі та має мрію працювати в Німеччині. Покрасив багато автомобілів, набив руку, але освіти немає. Зробив гарні фотографії і ті всі фото, власних робіт, спакував в резюме і відправив німецькому шефу, фірма якого займається реставрацією старих автомобілів Autosattlerei.

Шеф подивився, що ті роботи дуже класні і якісні та подзвонив Остапу пропонуючи роботу за 12,50 € в годину. Остап погодився, а шеф зацікавлений зробити всі документи для роботи, бо за такого німецького працівника йому потрібно заплатити 25€ в годину.

Шеф цієї фірми є Майстром Master, здобув освіту в Німеччині і може навчати Остапа інших робіт по кузову та салону автомобіля. Остап швидко вчиться новому і за пів року почав робити гарну обшивку кабріолетів Cabrioletverdecke.

В кабінеті шефа, де він зустрічається з клієнтами, як правило висять грамоти та дипломи та інші сертифікати підвищення кваліфікації Weiterbildungszertifikate. Ці всі папірці піднімають ціну в очах потенційних клієнтів і кожний одразу розуміє, що за професійну роботу беруть дорого.

Остап уже робить і те, і те та його вже знають по імені. Тоді шеф розуміє, що треба би і ім‘я того Остапа в кабінеті повісити, щоб клієнти розуміли наскільки професійні робітники працюють на цій фірмі.

І він, як Майстер за освітою, видає Остапу сертифікат, що той успішно пройшов практику та здобув ось такі навички та ось таку освіту.

Якщо, Остап буде не боятися за себе говорити то йому піднімуть оплату праці.

Якщо бути наполегливішим, то такий папірчик можна отримати набагато швидше. Тепер Остап може йти робити на любу фірму в Німеччині за цією спеціальністю.

Ось так можливо влаштуватись на роботу в Німеччині.

Бажаю успіху та віри в свої сили!

Вчити слова онлайн за допомогою карточок
Завантажити слова PDF